Rumień – jak sobie z nim poradzić?

Rumień twarzy to obecnie jedna z najpopularniejszych chorób leczona w gabinetach medycyny estetycznej.

Jak wygląda rumień?

Charakterystyczne „wypieki”, którym towarzyszy silne pieczenie oraz widoczne, popękane naczynka widać na pierwszy rzut oka – to na pewno rumień. Choroba nieleczona może prowadzić do powstawania wyprysków a w skrajnych przypadkach nawet do łuszczenia się skóry na policzkach i nosie. Rumień u dorosłych powstaje najczęściej an skutek infekcji wirusowych i bakteryjnych, jednak mogą go wywoływać również leki, szczególnie antybiotyki. Rumień na twarzy bez leczenia nigdy nie ustąpi samoczynnie. Choroba ma swoje cykle nasilenia objawów na przemian z ich zanikiem, jednak zawsze wraca. Dopiero seria zabiegów wykonana a gabinecie medycyny estetycznej może przerwać ten zaklęty krąg.

Przeczytaj dodatkowe informacje na temat rumienia na http://drmalek.pl/arts/rumien-na-twarzy/

trądzik różowaty

Zabiegi na rumień twarzy

Rumień na policzkach, mimo iż jest sporym problemem dla chorych jest dość łatwy do wyleczenia. Jedyny konieczny warunek jest taki, że leczeniem może zajmować się wyłącznie wykwalifikowany personel medyczno-kosmetyczny w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. W większości przypadków choroba ustępuje po przeprowadzeniu kilku zabiegów polegających na naświetlaniu chorych obszarów twarzy światłem lasera.

 • Laser Harmony XL pro Dye-VL to jedno z najskuteczniejszych urządzeń do leczenia rumieni na rynku. Naświetlanie światłem tego lasera przynosi widoczne efekty już po jednym zabiegu a rumień z każdym kolejnym zabiegiem znika bezpowrotnie.
 • Laser Varilite to idealne rozwiązanie problemu jakim jest rumień na skórze twarzy. Światło tego lasera charakteryzuje się wyjątkowo precyzyjnym działaniem a wysoka skuteczność sprawia, że to urządzenie cieszy się doskonałymi opiniami zarówno personelu kosmetycznego jak i pacjentów.
 • Laser Quadrostar Pro Yellow to prawdziwa legenda w leczeniu rumienia. Producent gwarantuje jego 100% skuteczność oraz bezpieczeństwo. W rękach specjalistów Laser Quadrostar działa cuda.

Więcej na temat zabiegów na rumień na twarzy przeczytasz na: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/rumien-na-twarzy/

Rumień twarzy to choroba, której pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć ani podejmować samodzielnych prób leczenia. Mimo początkowych, stosunkowo niegroźnie wyglądających objawów, z czasem może doprowadzić skórę do stanu tak złego, że konieczna może okazać się nawet hospitalizacja. Personel pracujący w gabinetach medycyny estetycznej bezbłędnie oceni jakiego urządzenia należy użyć oraz ile zabiegów jest konieczne aby pozbyć się tego przykrego problemu. Ponadto, już po zakończeniu leczenia udzieli wszystkich koniecznych rad i wskazówek jak dalej pielęgnować cerę twarzy aby problem z rumieniem już nigdy nie powrócił.

7 odpowiedzi na “Rumień – jak sobie z nim poradzić?”

 1. dobre1sobie pisze:

  Pffff w takie czary to ja nie wierzę, że można trwale usunąć rumień na twarzy! Próbowałam już wszystkiego, absolutnie wszystkiego i nic nie pomaga na rumień!

  • bartnik pisze:

   No to chyba najwidoczniej nie próbowałaś właśnie tych zabiegów 🙂 Medycyna estetyczna poszła do przodu i nie ma co być niedowiarkiem. Nawet rumień na twarzy da się wyleczyć 😉

 2. braggot pisze:

  Ciekawe te zabiegi na rumień, a przynajmniej tak się prezentuję w tym tekście… Ktoś wie ile kosztuje leczenie rumienia tymi metodami?

  • peszek pisze:

   Pewnie taki zbiegi na rumień są drogie… Przecież to nie jest aż taka straszna choroba, by lecieć od razu na jakieś dziwaczne lasery…

   • przemko pisze:

    Chyba mylisz rumień i rumieniec, a to dwa inne schorzenia. Rumieniec leczy się dość szybko, a rumień właściwie nawet jak zniknie z twarzy to i tak po kilku miesiącach wraca. Zabiegi są najskuteczniejsze w leczeniu.

 3. 34marka43 pisze:

  Polecam serdecznie wybrać się na taki zabieg. Rumień na twarzy wraca i to zawsze. Kremy pomagają tylko na jakiś czas, a później znowu wraca ta paskudna wysypka…

 4. karola6 pisze:

  Mój kolega ze studiów dostał rumieniu po lekach na drgawki. Niestety był to efekt uboczny po zażyciu leków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 2 =