Category Archives: zabiegi na skórę

gładki brzuch, uda i nogi

Body wrapping – kosmetyki i nowoczesny sposób ich aplikacji

Body wrapping – kosmetyki, które składają się wyłącznie z naturalnych substancji, mogą się świetnie wchłonąć i odżywić skórę. W jaki sposób? Najlepiej przez użycie folii spożywczej. Owijanie się folią jest skuteczne, a body wrap cieszy się popularnością w różnych częściach świata. To domowy zabieg antycellulitowy, który stanowi dobrą alternatywą dla wszystkich zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Co musisz wiedzieć o body wrapping? Kosmetyki jakich producentów mają najlepsze działanie?

Continue reading →

wesoła kobieta

Leki stosowane najczęściej na łupież pstry w praktyce klinicznej

Łupież pstry – leki są podstawą zwalczenia tego rodzaju schorzenia. Wiele osób podejmuje próby z domowym leczeniem łupieżu pstrego, co przebiega z różnymi efektami. Dużym problemem terapeutycznym wydaje się fakt, iż łupież pstry jest chorobą powodowaną przez endogennę florę grzybiczą. Oznacza to, że grzyby rodzaju Malassezia (odpowiedzialne za rozwój łupieżu pstrego) występują zarówno u osób zdrowych, jak i chorych. Dlatego też leczenie powinno być ukierunkowane nie tylko na zwalczenie grzybów, ale i przeciwdziałanie przekształceniu się grzyba do formy agresywnej.

Continue reading →

Zabieg trychologiczny

Trycholog – Dlaczego warto się zainteresować i wybrać zabieg?

Obecnie nauka rozumie, że problemy uwzględniające między innymi nadmierne wypadanie włosów nie są problemami wyłącznie dotykającymi pierwotnie skóry owłosionej głowy. Współczesna trychologia powstała na kanwie rozwoju zapotrzebowania na specjalistyczne usługi kosmetologiczne, które będą w stanie skutecznie identyfikować przyczyny wypadania włosów oraz hamować i leczyć łysienie.

Continue reading →

depilacja laserowa gdynia

Skuteczny i Bezpieczny Laser Vectus – Depilacja Laserowa Gdynia

Nadmierne owłosienie może pojawić się na ciele z różnych powodów. U jednych będzie uwarunkowane to względami genetycznymi, u innych natomiast będzie stanowiło skutek choroby, najczęściej o podłożu hormonalnym (na przykład zespół policystycznych jajników u kobiet). Te różne na pozór stany łączy jednak wspólny mianownik – kompleksy i złe samopoczucie osób dotkniętych tym problemem. Na szczęście współczesna kosmetologia, a zwłaszcza medycyna estetyczna mogą skutecznie oraz efektywnie przeciwstawić się nadmiernemu owłosieniu, a ich najskuteczniejszą dotąd bronią jest depilacja laserowa z użyciem lasera Vectus. Jeśli chcesz poznać więcej informacji o samym zabiegu i wykorzystywanym podczas niego urządzeniu, przeczytaj dalszą część naszego artykułu. Zapraszamy do lektury. Continue reading →

nawilżanie twarzy

Nawilżanie twarzy – odzyskaj blask swojej cery

Nawilżenie twarzy to podstawowy element codziennej pielęgnacji. Jest niezbędne w celu zachowania jędrnej, młodej, pełnej blasku skóry. Kosmetyki nawilżające pomagają utrzymać odpowiednią ilość wody w skórze, jednak niektóre z nich zawierają wiele substancji chemicznych, które sprawiają, że regeneracja skóry nie daje oczekiwanych efektów. Zatem jak nawilżyć skórę twarzy w najbardziej korzystny dla niej sposób?

Continue reading →

Jak zabiegi oczyszczające cerę są bezpieczne i skuteczne?

jak bezpiecznie oczyścić skóręKażda kobieta marzy o pięknej skórze i promiennej twarzy, z której nie znika uśmiech. Aby zapewnić sobie długotrwały i szybki komfort oraz wspaniały wygląd warto zwrócić uwagę na nowoczesne oferty i wybrać najlepiej odpowiadający własnym potrzebom zabieg oczyszczania twarzy.

Jakie zabiegi są dostępne na rynku?

Obecnie można znaleźć wiele ofert gabinetów kosmetycznych. Znajdują się wśród nich peelingi chemiczne kwasami, które wpływają na bardzo wiele aspektów i poprawiają ogólną kondycję skóry. Dostępne są również terapie oparte głównie na naturalnych przeciwutleniaczach, takich jak witamina C lub techniki wykorzystujące najnowsze osiągnięcia fizyki i kosmetologii, w których używa się nowoczesnych urządzeń elektrycznych. Zabiegi są bezbolesne i komfortowe. Najtrudniejszym zadaniem jest zatem wybór sposobu, jak oczyścić twarz, my na przykład polecamy zabiegi oczyszczające w Sopocie. Continue reading →