Wzmocnienie włosów – zregeneruj swoją fryzurę

Wypadające włosy przytrafiają się każdemu, ale regularna ich utrata jest powodem do niepokoju. Łamliwe i zniszczone włosy trzeba regenerować, by zapobiec łysieniu i wyleczyć skórę głowy. Jak wzmocnić włosy, z kim konsultować swoje problemy i czego można oczekiwać od współczesnych zabiegów technologicznych?

PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW – CZY JE ZNASZ?

Wypadanie włosów jest często:

 • problemem genetycznym – nie dziedziczymy nadmiernej utraty włosów, ale można mieć pewne predyspozycje.
 • efektem zachodzących w organizmie zmian hormonalnych
 • skutkiem antybiotykoterapii
 • skutkiem przewlekłego stresu
 • skutkiem stosowania niezbilansowanej diety

Dla rozpoznania przyczyny i prawidłowej diagnostyki, warto udać się na trichoskopię. Jest to komputerowe badanie, które pozwala na dokładne obejrzenie skóry i włosów, w powiększeniu, przy pomocy dermatoskopu. Wynik odsyłany jest do laboratorium, a konsultacja specjalistów pomoże wyleczyć źródło problemu i pomóc z regeneracji.

Poczytaj więcej na temat wzmacniania włosów i badania trichogramem: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wzmocnienie-wlosow/

CZĘSTE WYPADANIE WŁOSÓW – JAK WZMOCNIĆ WŁOSY NOWOCZESNYMI ROZWIĄZANIAMI?

brunetka trzyma swój kucykRegeneracja włosów i skóry głowy jest dziś możliwa poprzez popularne zabiegi tj. np. Mezoterapia, Karboksyterapia Reology 2 i Dermapen 3/Mezopen. Zdaniem lekarza:

„Każdy z tych zabiegów ma na celu przywrócenie prawidłowej funkcji włosa poprzez głębokie podskórne działanie, które nie byłoby możliwe w trakcie stosowania środków takich jak na przykład kremy, odżywki czy suplementy diety.”

Wszystkie zabiegi są bezpieczne, a efekt widoczny od razu.

WZMOCNIENIE WŁOSÓW DZIĘKI WYSOKIEJ TECHNOLOGII

Najskuteczniejsze zabiegi na wzmocnienie włosów:

 • Karboksyterapia Reology 2 leczy problem łysienia dzięki medycznemu dwutlenkowi węgla. Środek ten podawany jest między poziomy skóry tak, by skutecznie ujędrnić obszar głowy i umożliwić porost nowych włosów.
 • Mezoterapia igłowa – niewielkie dawki substancji odżywczych (np. kwasu hialuronowego) podane do skóry działają miejscowo i umożliwiają pełne odżywienie włosów.
 • Mezoterapia bezigłowa – właściwymi narzędziami są w tym przypadku impulsy elektryczne, które tak jak w rozwiązaniu igłowym, dostarczają odżywczych składników.
 • Dermapen 3/Mezopen – wzmocnienie włosów nastąpi w tej metodzie przez pulsujące igły głowicy, która wprowadzi wgłąb skóry głowy koktajle odżywcze oraz osocze bogatopłytkowe.

Przeczytaj więcej o skutecznych sposobach na wzmocnienie i wypadanie włosów: http://drkomorowska.pl/arts/skuteczne-sposoby-na-wypadanie-wlosow/

WYPADAJĄCE WŁOSY A ZDROWY STYL ŻYCIA

Wypadające włosy i problem łysienia można skutecznie pokonać dzięki postępom jakie dzieją się w zakresie medycyny estetycznej. Jednak zarówno po zabiegu, jak i w trakcie przygotowania, trzeba dbać o codzienne zdrowie i właściwy tryb życia. Im mniejszy stres i zmęczenie, tym lepiej dla kondycji całego organizmu, a w tym także – dla rosnących, zdrowych i mocnych włosów. Zdrowa skóra głowy to często efekt dobrych nawyków żywieniowych, równowagi między pracą a odpoczynkiem oraz aktywności fizycznej.

REGENERACJA WŁOSÓW – ROZPOZNAJ PRZYCZYNĘ I DZIAŁAJ

Przyczyny wypadania włosów oraz ich znalezienie to podstawa do przywrócenia włosom zdrowia. Diagnostyka jest trudna, dlatego warto przedyskutować swoją sprawę z trychologiem, który prawidłowo oceni i dobierze metody leczenia. Dzięki poddaniu się specjalistycznym zabiegom, przywrócimy głowie zdrowe włosy, a swojemu samopoczuciu – radość i pewność siebie.

4 odpowiedzi na “Wzmocnienie włosów – zregeneruj swoją fryzurę”

 1. Goneha pisze:

  Dobrze, że są wypisane tutaj przyczyny wypadania włosów, ale jednak nie wszystkich. Warto zwrócić uwagę na to, że używki, a szczególnie papierosy negatywnie wpływają na wypadanie włosów.

 2. doris53 pisze:

  To w ogóle takie zabiegi jak ta regeneracja włosów mają prawo bytu? Niby jak jakieś igiełki mogą pomóc? Rozumiem kosmetyki i dieta, ale coś takiego…

  • sebina pisze:

   Wiesz, takie rzeczy są testowane nim wejdą na rynek i zabiegi na wypadające włosy takie jak mezoterapia igłowa są skuteczne. Nie rozumiem tych rzeczy, bo dla mnie to magia, ale nie można poddawać czegoś w wątpliwość dlatego, że sami tego nie rozumiemy 😛

 3. winia8 pisze:

  Moja kumpela ma strasznie wypadające włosy, chyba muszę jej wysłać linka do tego artykułu… Dziewczyna długo się zastanawiała jak wzmocnić włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

43 − = 35