Wzmocnienie włosów – zregeneruj swoją fryzurę

Wypadające włosy przytrafiają się każdemu, ale regularna ich utrata jest powodem do niepokoju. Łamliwe i zniszczone włosy trzeba regenerować, by zapobiec łysieniu i wyleczyć skórę głowy. Jak wzmocnić włosy, z kim konsultować swoje problemy i czego można oczekiwać od współczesnych zabiegów technologicznych?

PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW – CZY JE ZNASZ?

Wypadanie włosów jest często:

 • problemem genetycznym – nie dziedziczymy nadmiernej utraty włosów, ale można mieć pewne predyspozycje.
 • efektem zachodzących w organizmie zmian hormonalnych
 • skutkiem antybiotykoterapii
 • skutkiem przewlekłego stresu
 • skutkiem stosowania niezbilansowanej diety

Dla rozpoznania przyczyny i prawidłowej diagnostyki, warto udać się na trichoskopię. Jest to komputerowe badanie, które pozwala na dokładne obejrzenie skóry i włosów, w powiększeniu, przy pomocy dermatoskopu. Wynik odsyłany jest do laboratorium, a konsultacja specjalistów pomoże wyleczyć źródło problemu i pomóc z regeneracji.

Poczytaj więcej na temat wzmacniania włosów i badania trichogramem: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wzmocnienie-wlosow/

CZĘSTE WYPADANIE WŁOSÓW – JAK WZMOCNIĆ WŁOSY NOWOCZESNYMI ROZWIĄZANIAMI?

brunetka trzyma swój kucykRegeneracja włosów i skóry głowy jest dziś możliwa poprzez popularne zabiegi tj. np. Mezoterapia, Karboksyterapia Reology 2 i Dermapen 3/Mezopen. Zdaniem lekarza:

„Każdy z tych zabiegów ma na celu przywrócenie prawidłowej funkcji włosa poprzez głębokie podskórne działanie, które nie byłoby możliwe w trakcie stosowania środków takich jak na przykład kremy, odżywki czy suplementy diety.”

Wszystkie zabiegi są bezpieczne, a efekt widoczny od razu.

WZMOCNIENIE WŁOSÓW DZIĘKI WYSOKIEJ TECHNOLOGII

Najskuteczniejsze zabiegi na wzmocnienie włosów:

 • Karboksyterapia Reology 2 leczy problem łysienia dzięki medycznemu dwutlenkowi węgla. Środek ten podawany jest między poziomy skóry tak, by skutecznie ujędrnić obszar głowy i umożliwić porost nowych włosów.
 • Mezoterapia igłowa – niewielkie dawki substancji odżywczych (np. kwasu hialuronowego) podane do skóry działają miejscowo i umożliwiają pełne odżywienie włosów.
 • Mezoterapia bezigłowa – właściwymi narzędziami są w tym przypadku impulsy elektryczne, które tak jak w rozwiązaniu igłowym, dostarczają odżywczych składników.
 • Dermapen 3/Mezopen – wzmocnienie włosów nastąpi w tej metodzie przez pulsujące igły głowicy, która wprowadzi wgłąb skóry głowy koktajle odżywcze oraz osocze bogatopłytkowe.

Przeczytaj więcej o skutecznych sposobach na wzmocnienie i wypadanie włosów: http://drkomorowska.pl/arts/skuteczne-sposoby-na-wypadanie-wlosow/

WYPADAJĄCE WŁOSY A ZDROWY STYL ŻYCIA

Wypadające włosy i problem łysienia można skutecznie pokonać dzięki postępom jakie dzieją się w zakresie medycyny estetycznej. Jednak zarówno po zabiegu, jak i w trakcie przygotowania, trzeba dbać o codzienne zdrowie i właściwy tryb życia. Im mniejszy stres i zmęczenie, tym lepiej dla kondycji całego organizmu, a w tym także – dla rosnących, zdrowych i mocnych włosów. Zdrowa skóra głowy to często efekt dobrych nawyków żywieniowych, równowagi między pracą a odpoczynkiem oraz aktywności fizycznej.

REGENERACJA WŁOSÓW – ROZPOZNAJ PRZYCZYNĘ I DZIAŁAJ

Przyczyny wypadania włosów oraz ich znalezienie to podstawa do przywrócenia włosom zdrowia. Diagnostyka jest trudna, dlatego warto przedyskutować swoją sprawę z trychologiem, który prawidłowo oceni i dobierze metody leczenia. Dzięki poddaniu się specjalistycznym zabiegom, przywrócimy głowie zdrowe włosy, a swojemu samopoczuciu – radość i pewność siebie.

4 replies on “Wzmocnienie włosów – zregeneruj swoją fryzurę”

 1. Goneha pisze:

  Dobrze, że są wypisane tutaj przyczyny wypadania włosów, ale jednak nie wszystkich. Warto zwrócić uwagę na to, że używki, a szczególnie papierosy negatywnie wpływają na wypadanie włosów.

 2. doris53 pisze:

  To w ogóle takie zabiegi jak ta regeneracja włosów mają prawo bytu? Niby jak jakieś igiełki mogą pomóc? Rozumiem kosmetyki i dieta, ale coś takiego…

  • sebina pisze:

   Wiesz, takie rzeczy są testowane nim wejdą na rynek i zabiegi na wypadające włosy takie jak mezoterapia igłowa są skuteczne. Nie rozumiem tych rzeczy, bo dla mnie to magia, ale nie można poddawać czegoś w wątpliwość dlatego, że sami tego nie rozumiemy 😛

 3. winia8 pisze:

  Moja kumpela ma strasznie wypadające włosy, chyba muszę jej wysłać linka do tego artykułu… Dziewczyna długo się zastanawiała jak wzmocnić włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 30 = 38