Trądzik różowaty kremy

Trądzik różowaty to bardzo poważne schorzenie. Jest to choroba, która ma swoje źródło z kształtującego się stanu zapalnego skóry. Dotyka ona osoby dorosłe, będące pomiędzy 30 a 50 rokiem życia. Dużo w jej przypadku uzależnione jest od warunków genetycznych, jednakże wymienić można szereg innych elementów, które także mogą przyczynić się do uaktywnienia się opisywanej w tym artykule jednostki chorobowej.

Przyczyny trądziku różowatego

Wymienić tutaj można przede wszystkim zaburzenia natury hormonalnej, skłonność do występowania różnego rodzaju alergii. Ponadto duży wpływ ma nieodpowiednia dieta, która przyczynia się do znacznego zakwaszenia organizmu.

Na obecność trądziku różowatego narażone są osoby wykazujące się dużą skłonnością do pękania naczyń krwionośnych. Ma to swoje źródło w problemach z układem krwionośnym człowieka. Duże prawdopodobieństwo wystąpienia określonej jednostki chorobowej pojawia się u osoby mającej skłonności do powstawania stanów zapalnych skóry.

Częste narażanie skóry na działanie promieniowania UV, wiatru, mrozu, to także element mający swój udział w kształtowaniu się choroby. Trądzik różowaty nie pozostaje także obojętny gdy człowiek narażony jest na częste i długotrwałe działanie stresu oraz nie potrafi obejść się bez używek takich jak, alkohol, papierosy czy kawa.

Osoby dotknięte chorobą często zastanawiają się i poszukują skutecznych informacji, które są w stanie pomóc znaleźć dobre rozwiązanie na trądzik różowaty. Współczesne sklepy oferują klientom wiele maści, preparatów oraz kremów bez recepty, które to potrafią zdziałać wiele, jeżeli zastosuje się je w początkowym etapie rozwoju choroby.

Jakie stosować na trądzik różowaty kremy i inne preparaty?

Czym określone preparaty powinny się wyróżniać? Dobry kosmetyk na trądzik różowaty powinien być przede wszystkim naturalny, a także pozbawiony barwników, konserwantów, zapachów oraz parabenów. Kremy przeznaczone do leczenia choroby powinny mieć w swoim składzie witaminę E, która charakteryzuje się silnymi właściwościami nawilżającymi.

Ponadto w kosmetykach niezbędne są rożnego rodzaju wyciągi roślinne, które charakteryzują się właściwościami przeciwzapalnymi oraz aktywnością antyoksydacyjną. Najczęściej znaleźć tam można wyciąg z zielonej herbaty, rumianku, lukrecji, czerwonej koniczyny i inne. Wyciągi roślinne przyczyniają się do łagodzenia stanów zapalnych skóry, działają przeciwbakteryjnie, powodują że zaczerwienienia znikają, a skóra przestaje swędzieć.

Ważną kwestią jest także to, aby w kosmetykach takich znalazła się allantoina, a ponadto inne składniki mające działanie nawilżające oraz zmiękczające naskórek. Krem posiadający takie składniki będzie przynosił największe efekty. Pamiętać należy także o tym, że krem na trądzik różowaty zawierać musi mocne filtry UV, gdyż skóra taka narażona jest bardzo na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego. W związku z tym koniecznym staje się ochrona skóry przed określonym wyżej czynnikiem.

Odpowiednie na trądzik różowaty kremy nie mogą mieć byt tłustej konsystencji, aby nie przyczyniały się do zatykania porów.

Co zrobić przed zastosowaniem kosmetyków?

Ważną kwestią jest także to, aby przed nałożeniem kosmetyku na twarz, przeprowadzić jej dobre oczyszczenie. Do przemywania twarzy należy wykorzystywać wodę zimną lub letnią. Gorąca woda przyczynia się do niepotrzebnego podrażniania skóry twarzy. Unikać należy także pocierania twarzy płatkami kosmetycznymi lub w inny sposób. Skóra powinna być tylko lekko osuszona ręcznikiem. Prawidłowa pielęgnacja skóry dotkniętej trądzikiem różowatym stanowi bardzo ważną i istotną kwestię, ponieważ może to pomóc w złagodzeniu objawów, a także przyczyni się do lepszej skuteczności zasadniczej terapii.

5 odpowiedzi na “Trądzik różowaty kremy”

 1. nitissa pisze:

  Trądzik różowaty to moja największa zmora.. Nie mam pojęcia jak się go pozbyć..

 2. trala223 pisze:

  zaczynam się obawiać, że również zostanę ofiarą trądziku różowatego, ponieważ na mojej twarzy zaczynają się pojawiać czerwone wypieki.. Niedługo idę do lekarza. Mam nadzieję, że to tylko jakies uczulenie.

 3. heshofa45 pisze:

  Na rynku jest dużo preparatów na trądzik różowaty. Ja postawiłam na Acnerose, ponieważ jest naturalne i jako jedyny kosmetyk oferuje bogaty zestaw, który zapewnia nam całodobową pielęgnację skóry.

 4. figaaa pisze:

  Ja już ponad rok walczę z trądzikiem różowatym. Codziennie muszę nakładać tonę tapety, aby zakryć moją czerwoną twarz.

 5. FUGGa pisze:

  u swojego dziecka podejrzewaliśmy trądzik różowaty. Później okazało się, że jest to nużeniec.. rzadko spotykany u dzieci, ale jednak..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 79 = 84