Kwas hialuronowy na zmarszczki – abyś jeszcze długo nie musiała martwić się zmarszczkami

Medycyna estetyczna to dynamicznie rozwijająca się dziedzina. Dzięki niej wciąż przybywa metod, za sprawą których w łatwy sposób możemy poprawić swój wygląd i wizualnie się odmłodzić. Wypełnianie zmarszczek botoksem czy ostrzykiwanie kwasem hialuronowym to tylko niektóre, choć bez wątpienia najbardziej popularne, zabiegi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej, o których na pewno słyszał każdy z nas. Jeśli jednak jeszcze z nich nie korzystaliśmy, to niestety niewiele o nich wiemy. A szkoda! Bo kwas hialuronowy na zmarszczki potrafi zdziałać cuda. Podobnie zresztą jak wspomniany botoks. Jednak w tym miejscu skupimy się na pierwszej ze wspomnianych metod.

Botoks na zmarszczkiWypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to wyjątkowy zabieg, ponieważ służy pomocą samej matce naturze. Dlaczego? Mało kto wie, że kwas hialuronowy to naturalny składnik naszego ciała. To właśnie za jego sprawą nasza skóra jest jędrna i gładka. Z biegiem czasu ilość kwasu zauważalnie jednak spada, a efekty widać na skórze. To właśnie wtedy zauważamy nieestetyczne zmarszczki i obniżenie jędrności ciała. Sposobem na tego typu problemy jest właśnie wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Podawany jest on w formie zastrzyku właśnie tam, gdzie najbardziej go brakuje. Dzięki temu nasza skóra wygląda młodziej i jest bardziej napięta, a my czujemy się lepiej. Wypełnianie bruzd nosowo wargowych kwasem hialuronowym sprawia, że twarz wygląda bardziej atrakcyjnie, zaś wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym to doskonały sposób, abyśmy wyglądali na wypoczętych i pełnych energii.

Dowiedz się więcej o zabiegach kwasem hialuronowym – http://drkomorowska.pl/arts/tylko-kilkanascie-minut-dzieli-cie-od-mlodej-twarzy/

Kwas hialuronowy na zmarszczki – informacje

Zanim zdecydujemy się na poddanie zabiegowi z kwasem hialuronowym, warto wcześniej udać się na konsultację ze specjalistą dermatologiem aby omówić. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest dla nas i że nie ma żadnych przeciwwskazań, abyśmy z tej metody skorzystali. Podobnie jak botoks na zmarszczki, tak i kwas hialuronowy podawany jest w formie zastrzyku. Ze względu na specyfikę obu zabiegów konieczne jest, aby były przeprowadzane przez profesjonalistę. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym doskonale nadaje się do redukcji kurzych łapek, zmarszczek na czole czy wypełnienia bruzd nosowo wargowych.

Jeśli zdecydowaliśmy się na zabieg, to na dwa tygodnie przed nim koniecznie odstawmy leki, które mają na celu rozrzedzenie krwi. Oczywiście w wielu przypadkach to również będzie wymagało konsultacji z lekarzem. Nie należy tego pomijać.

Natomiast jeżeli jesteśmy już po zabiegu, to przez dwa tygodnie zrezygnujmy z korzystania z sauny i solarium, a także przez kilka dni unikajmy ekspozycji skóry na działanie promieniowania słonecznego. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, choć całkowicie bezpieczne, sprawia, że skóra przez pewien czas będzie delikatnie podrażniona. Z tego powodu warto również powstrzymać się od dotykania bolących miejsc i prób samodzielnego ich masowania.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to metoda nieinwazyjna. Z tego powodu pacjenci szybko wracają do codziennych aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 2