Nie ma zapewne kobiety, która nie marzyłaby o dokładnie oczyszczonej, wygładzonej oraz zdrowo wyglądającej skórze twarzy. Taka wypielęgnowana cera odejmuje właścicielce lat oraz sprawia, że makijaż prezentuje się idealnie. Wszystko to z kolei wpływa na samopoczucie i dobry nastrój kobiety. Niestety, nie zawsze dostępnymi na rynku kosmetykami i kuracjami, jesteśmy w stanie doprowadzić skórę twarzy do właściwego porządku. Co więcej, żadne kosmetyki nie zdziałają tyle, co zabiegi w profesjonalnym salonie kosmetologicznym.
Czym jest peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny to zabieg wykonywany w salonach kosmetologicznych, dający takie efekty, jakich nigdy nie osiągnie się w domu, stosując tradycyjne peelingi, maski, specjalistyczne kosmetyki, czy domowe kuracje na skórę twarzy. Jest drugim, po mikrodermabrazji, najpopularniejszym zabiegiem oczyszczającym cerę, stosowanym w gabinetach kosmetologicznych. Do wykonania takiego zabiegu trzeba udać się do kosmetologa, który dysponuje odpowiednim urządzeniem. Urządzenie to wytwarza ultradźwięki, które należy rozprowadzić po twarzy przy użyciu specjalnej szpatułki. To za sprawą fal ultradźwiękowych możliwe jest złuszczenie i usunięcie naskórka, oczyszczenie twarzy oraz poprawienie mikrokrążenia. Zabieg ten wykonuje się na nawilżonej skórze. Warto wiedzieć, że peeling kawitacyjny może poprzedzać inny zabieg wykonywany w salonie urody. Tylko bowiem skóra pozbawiona martwego naskórka i nadmiaru sebum jest w stanie wchłonąć inne kosmetyki pielęgnujące, które na nią nałożymy. Wszyscy, którzy mają obawy przed tego typu zabiegiem powinni wiedzieć, że jest on bezbolesny i nie wymaga z naszej strony żadnych przygotowań.
Zobacz też: Peeling Kawitacyjny – Salon Gdańsk
Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
Z zabiegu śmiało można czerpać korzyści, mając delikatną, wrażliwą na podrażnienia skórę. Bez obaw można poddać się peelingowi kawitacyjnemu, gdy ma się cerę trądzikową oraz skłonną do przetłuszczania. Peeling kawitacyjny będzie też dobrym rozwiązaniem dla osób z zaskórnikami. Zabieg ten usuwa także przebarwienia, więc jest polecany osobom z takim problemem skórnym. Kuracja peelingiem usuwa nadmiar sebum i łoju, dlatego po takim zabiegu można zapomnieć o świecącej się skórze. Z pewnością peeling kawitacyjny jest dobrą metodą na usunięcie martwego naskórka, oczyszczenie oraz wygładzenie. To również sposób na regenerację skóry i dodanie jej witalności. Z tego powodu polecany jest prawie wszystkim, którzy pragną cieszyć się zdrowiej wyglądającą cerą.
Mimo tego, że zabieg ten jest niezwykle bezpieczny i bezbolesny, powstrzymać się od niego powinny osoby z nowotworami, zapaleniami skóry twarzy, problemami z krążeniem, z zaburzeniami czucia, zaburzeniami krzepnięcia krwi, osteoporozą, a także osoby gorączkujące. Zrezygnować z kuracji peelingiem powinny także kobiety ciężarne.
Korzyści płynące z zabiegu
Peeling kawitacyjny to jedna z metod, stosowanych z powodzeniem w walce o gładszą, młodziej wyglądającą skórę, pozbawioną zanieczyszczeń. Zabieg ten jednak stanowi także metodę walki z trądzikiem i niedoskonałościami cery, np. zaskórnikami, przebarwieniami. Dzięki falom ultradźwięków skóra jest rozmasowana i lepiej ukrwiona. Twarz po peelingu wygląda świeżo i promiennie. A oto niewyczerpana lista dobroczynnych właściwości peelingu kawitacyjnego:
- usuwa zrogowaciały naskórek
- usuwa nadmiar sebum i łoju
- wygładza
- masuje i poprawia krążenie
- głęboko oczyszcza
- regeneruje skórę
- uelastycznia skórę
- usuwa przebarwienia
- likwiduje zaskórniki.
By dłużej cieszyć się promiennie wyglądającą skórą, należy najpierw zabieg powtórzyć kilka razy z rzędu, np. 3 razy w tygodniu. Następnie warto udać się raz w miesiącu do salonu, by profesjonalista dokonał peelingu kawitacyjnego. Każda cera jest inna i wymaga indywidualnego podejścia i dostosowanej do swoich potrzeb pielęgnacji, dlatego zawsze warto poradzić się doświadczonego kosmetologa, który doradzi, ile razy robić zabieg peelingu, by uzyskać i utrzymać zadowalające efekty na długi czas.