Kamienie jelitowe – zapobieganie

Kamienie jelitowe zwany również bezoarem, jest to kulisty oraz zbity guz. Bezoary dzieli na: famakobezoary (zawierają leki), trichobezoary (zawierają włosy), jak również fitobezoary (zawierają włókna roślinne). Jest to częsta dolegliwość obecnych czasów, często na to schorzenie cierpią osoby w wieku dojrzałym, dlatego ważne jest oczyszczanie (tutaj więcej o tym: skuteczne-oczyszczanie.pl). Objawem kamieni jelitowych jest częste towarzyszenie zaparć. Dolegliwość ta polega na tym, iż w końcowym odcinku jelita grubego kał zamienia się w twardą oraz zbitą masę, której wydalanie nie są w stanie spowodować normalne ruchy jelit i taki właśnie stolec jest odpowiednikiem kamieni jelitowych. Jeżeli od jakiegoś czasu odczuwamy ciągłe wzdęcia, to powinniśmy mieć na uwadze, iż problem kamieni dotyczy także nas (sprawdź ten produkt i oczyść jelita z FibraVitale). Nie leczenie tego schorzenia może prowadzić do uszkodzenia błon śluzowych dolnego odcinka układu pokarmowego, jak również spowodować zakażenia wytworzone toksynami.

Przyczyny powstawania kamieni jest wiele, w szczególności należną do nich takie kwestie jak: bezkwaśność, stan po operacji żołądka, zwężenie odźwiernika, jak również gastropareza cukrzycowa. Resztki pokarmowe oraz inne materiały są zlepiane poprzez wydzielany śluz, dlatego bardzo ważne jest oczyszczanie ziołami.

W diagnozie tych kamieni pomaga badanie endoskopowe, jak również zdjęcie rentgenowskie. Natomiast zdarza się również tak, iż kamień dość duży, w takiej sytuacji jest on usuwany operacyjnie. Dodatkowo warto zadbać o diagnozę jelita grubego – przeczytać można o tym tu: http://uzdrowiciele.blogspot.com/2014/02/oczyszczanie-jelita-grubego-podstawa.html.

Zapobieganie kamieni jelitowych

Leczenie kamieni jelitowych polega na oczyszczeniu jelita grubego, natomiast lepiej zapobiegać niż leczyć. Zatem, aby kamienie nie powstawały istotny jest wysiłek fizyczny, prawidłowa dieta (w szczególności bogata w warzywa i owoce), stosowanie probiotyków, spożywaniu dużej ilości płynów, wyrobieniu nawyku codziennego wypróżniania się. Zaparcia, które są przyczyną powstawania kamieni jelitowych należy zwalczać środkami zmiękczającymi masę kałową, środków działających drażniąco na jelito grube (powodują one wydalenie stolca), jak również stosowanie środków przeczyszczających, natomiast nie jest zalecanym stosowanie ich dość często i w dużych ilościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

38 + = 42