Jak usunąć cellulit z ud?

Cellulit to często konsekwencja niewłaściwego trybu życia. Dlatego też błyskawiczne usunięcie pomarańczowej skórki jest niemożliwe. Nie należy jednak poddawać się, ponieważ istnieją sposoby, które pomagają w utrzymaniu cellulitu w ryzach. Jak usunąć cellulit z ud i co można zrobić, by ten proces przyśpieszyć?

Podstawowym działaniem przeciwko cellulitowi jest aktywność fizyczna. W przypadku cellulitu na udach konieczne może być zastosowanie dodatkowych ćwiczeń na tę partię ciała. Obecnie znanych jest co najmniej kilka ćwiczeń, które pomagają zwalczać pomarańczową skórkę. Przysiady są wskazane, gdy cellulit pojawił się na udach lub pośladkach. W takim przypadku warto również zastosować standardowe ćwiczenia, które wpływają pozytywnie na nogi. To między innymi szybka jazda na rowerze czy bieganie. Decydując się na tę drugą opcję należy pamiętać, by wybierać miękkie ścieżki, a nie asfaltowe drogi.

Co jeszcze pomoże w walce z cellulitem?

Aby pozbyć się cellulitu należy również zmienić dietę. Zazwyczaj wystarczy wybierać bardziej wartościowe produkty, a nie słodycze czy inne przetworzone pokarmy. Dieta powinna być jednak dodatkiem do zwiększonej aktywności fizycznej. Oprócz zmiany jadłospisu warto wprowadzić do codziennego planu dnia picie naparów ziołowych. Niektóre rośliny mają właściwości moczopędne, co pozwala na zminimalizowanie tak zwanego cellulitu wodnego. Napar z pokrzywy nie tylko działa moczopędnie, ale posiada wiele cennych dla organizmu składników, dlatego też najczęściej poleca się ten napój jako wspomaganie podczas procesu usuwania cellulitu.

W czasie procesu usuwania cellulitu warto również zastosować specjalne kosmetyki. Choć wydaje się to niepotrzebne, to jednak substancje zawarte w tego typu kremach i balsamach mogą znacznie wspomóc uzyskanie szybszych rezultatów. W przypadku kremu Vialise czynnymi składnikami są ekstrakty roślinne. Istotnym składnikiem jest również kofeina, która wpływa na napięcie skóry. Dzięki zwiększeniu napięcia skóry cellulit staje się mniej widoczny niemalże od razu, dlatego ta substancja jest niezbędna w kosmetykach na cellulit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

81 − = 74