Rumień – jak sobie z nim poradzić?

Rumień twarzy to obecnie jedna z najpopularniejszych chorób leczona w gabinetach medycyny estetycznej.

Jak wygląda rumień?

Charakterystyczne „wypieki”, którym towarzyszy silne pieczenie oraz widoczne, popękane naczynka widać na pierwszy rzut oka – to na pewno rumień. Choroba nieleczona może prowadzić do powstawania wyprysków a w skrajnych przypadkach nawet do łuszczenia się skóry na policzkach i nosie. Rumień u dorosłych powstaje najczęściej an skutek infekcji wirusowych i bakteryjnych, jednak mogą go wywoływać również leki, szczególnie antybiotyki. Rumień na twarzy bez leczenia nigdy nie ustąpi samoczynnie. Choroba ma swoje cykle nasilenia objawów na przemian z ich zanikiem, jednak zawsze wraca. Dopiero seria zabiegów wykonana a gabinecie medycyny estetycznej może przerwać ten zaklęty krąg.

Przeczytaj dodatkowe informacje na temat rumienia na http://drmalek.pl/arts/rumien-na-twarzy/

trądzik różowaty

Zabiegi na rumień twarzy

Rumień na policzkach, mimo iż jest sporym problemem dla chorych jest dość łatwy do wyleczenia. Jedyny konieczny warunek jest taki, że leczeniem może zajmować się wyłącznie wykwalifikowany personel medyczno-kosmetyczny w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. W większości przypadków choroba ustępuje po przeprowadzeniu kilku zabiegów polegających na naświetlaniu chorych obszarów twarzy światłem lasera.

  • Laser Harmony XL pro Dye-VL to jedno z najskuteczniejszych urządzeń do leczenia rumieni na rynku. Naświetlanie światłem tego lasera przynosi widoczne efekty już po jednym zabiegu a rumień z każdym kolejnym zabiegiem znika bezpowrotnie.
  • Laser Varilite to idealne rozwiązanie problemu jakim jest rumień na skórze twarzy. Światło tego lasera charakteryzuje się wyjątkowo precyzyjnym działaniem a wysoka skuteczność sprawia, że to urządzenie cieszy się doskonałymi opiniami zarówno personelu kosmetycznego jak i pacjentów.
  • Laser Quadrostar Pro Yellow to prawdziwa legenda w leczeniu rumienia. Producent gwarantuje jego 100% skuteczność oraz bezpieczeństwo. W rękach specjalistów Laser Quadrostar działa cuda.

Więcej na temat zabiegów na rumień na twarzy przeczytasz na: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/rumien-na-twarzy/

Rumień twarzy to choroba, której pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć ani podejmować samodzielnych prób leczenia. Mimo początkowych, stosunkowo niegroźnie wyglądających objawów, z czasem może doprowadzić skórę do stanu tak złego, że konieczna może okazać się nawet hospitalizacja. Personel pracujący w gabinetach medycyny estetycznej bezbłędnie oceni jakiego urządzenia należy użyć oraz ile zabiegów jest konieczne aby pozbyć się tego przykrego problemu. Ponadto, już po zakończeniu leczenia udzieli wszystkich koniecznych rad i wskazówek jak dalej pielęgnować cerę twarzy aby problem z rumieniem już nigdy nie powrócił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 1