Jak zabiegi oczyszczające cerę są bezpieczne i skuteczne?

jak bezpiecznie oczyścić skóręKażda kobieta marzy o pięknej skórze i promiennej twarzy, z której nie znika uśmiech. Aby zapewnić sobie długotrwały i szybki komfort oraz wspaniały wygląd warto zwrócić uwagę na nowoczesne oferty i wybrać najlepiej odpowiadający własnym potrzebom zabieg oczyszczania twarzy.

Jakie zabiegi są dostępne na rynku?

Obecnie można znaleźć wiele ofert gabinetów kosmetycznych. Znajdują się wśród nich peelingi chemiczne kwasami, które wpływają na bardzo wiele aspektów i poprawiają ogólną kondycję skóry. Dostępne są również terapie oparte głównie na naturalnych przeciwutleniaczach, takich jak witamina C lub techniki wykorzystujące najnowsze osiągnięcia fizyki i kosmetologii, w których używa się nowoczesnych urządzeń elektrycznych. Zabiegi są bezbolesne i komfortowe. Najtrudniejszym zadaniem jest zatem wybór sposobu, jak oczyścić twarz, my na przykład polecamy zabiegi oczyszczające w Sopocie.

Peelingi chemiczne

  • kwas migdałowy – zabieg ten przeznaczony jest dla osób z cerą wrażliwą. Zaleca się go pacjentom zmagającym się z trądzikiem różowatym, lekkimi obrażeniami posłonecznymi oraz z przebarwieniami skóry.
  • kwas pirogronowy – jest to znacznie silniej działająca substancja, dlatego nie zaleca się stosowanie jej na bardzo wrażliwą skórę. Przynosi szybkie efekty przy walce z trądzikiem. Pomaga także usunąć nadmiar sebum oraz ujednolicić koloryt skóry, sprawiając, że twarz staje się jasna i promienna.
  • kwas salicylowy – jest to w naturalna substancja, na którą w zdecydowanej większości przypadków nie ma przeciwwskazań. Działa delikatnie, ale skutecznie. Pomaga ujednolicić kolor skóry i pozbyć się trądzika. Kwas salicylowy posiada udokumentowane właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, dzięki czemu wpływa korzystnie na szybkie gojenie się ran i leczenie mikrourazów w skórze.
  • kwas glikolowy – jest jedną z najsilniej działających na skórę substancji. Pomaga pozbyć się rozstępów w fazie czerwonej oraz trądzika.

Inne zabiegi

  • Mikrodermabrazja – jest to zabieg mechanicznego usunięcia obumarłego naskórka za pomocą specjalnej diamentowej głowicy. Pomaga wygładzić skórę i oczyścić pory.
  • Retix-c – jest to zabieg polegający na głębokim odżywieniu skóry i usunięciu obumarłego naskórka. Polega na nałożeniu na 6 do 8 godzin maski zawierającej czysty retinol, która wpływa na bardzo dogłębne oczyszczanie skóry twarzy.
  • GeneO+ – jest to jedno z najnowszych odkryć technologi. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i polega na dogłębnym natlenieniu naskórka, co stymuluje go do naturalnych procesów regeneracyjnych.
  • Peeling kawitacyjny – należy do jednych z najpopularniejszych zabiegów współczesnej kosmetologii. Poprzez zastosowanie fal ultradźwiękowych, zapewnia dokładne oczyszczenie twarzy, usuwa nadmiar sebum i mieszki włosowe.
  • Acnelan – jest to forma terapii miejscowej, która służy usunięciu trądzika oraz powikłań takich jak blizny potrądzikowe oraz zaczerwienienia potrądzikowe.

Tekst został napisany przy współpracy z serwisem portalkosmetologiczny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

50 − = 41