Category Archives: choroba

Czerwona twarz – powód do niepokoju

Czerwona twarz – objaw naturalny? Nie do końca. Zaczerwienienie twarzy, suche plamy, przebarwienia – co jest przyczyną?

Czy nie zdarzyło Wam się spotkać kogoś z czerwoną twarzą lub z czerwonymi plamami na twarzy? Zapewne tak! Pomyśleliście sobie wtedy pewnie, że powodem zaczerwienia i pojawienia się czerwonych plamek na skórze twarzy jest stres, wysiłek, zawstydzenie, a może po prostu osoba, u której ten objaw się pojawił zjadła coś ostrego? Być może, gdyż w takich wypadkach to naturalny objaw. Warto pamiętać jednak o tym, że czerwone przebarwienia oraz suche plamy na twarzy świadczyć mogą także o problemach dermatologicznych, a nawet o początkach groźniejszych chorób.

Zaczerwienienie twarzy, suche plamy, przebarwienia – co jest przyczyną? Ważna jest właściwa diagnoza.

Dopóki objawy czerwonej twarzy są objawem naturalnym, nie mamy czym się martwić. Problem zaczyna się wtedy gdy czerwona skóra twarzy gości na Naszej twarzy dość często lub jej objaw nie znika. Jedną z najczęstszych przyczyn jest fakt posiadania cery naczynkowej, która wiąże się z poszerzaniem małych tętniczek. Tętniczki, naczynia włosowate czy żyłki, pod wpływem różnych czynników, rozszerzają się przez co zwiększa się ich przepuszczalność, czego efektem jest osłabienie ich ścianek, co w konsekwencji grozi nawet trwałymi zmianami na Naszej skórze! Do takich czynników zaliczamy na przykład wysoką temperaturę, zimne powietrze czy też różnego rodzaju uczulenia, a także choroby…

Ważna jest właściwa diagnoza.

Ważna jest właściwa diagnoza. Problemy z czerwoną twarzą łatwo zauważyć, gorzej jednak wygląda sprawa z trafną i konkretną diagnozą, dlatego, że przyczyn może być wiele. Niestety, warto zauważyć, że jedną z najczęstszych ostatnio diagnoz zaczerwienienia skóry twarzy są objawy chorobowego, a konkretnie związane z chorobą jaką jest trądzik różowaty. Trądzik różowaty bywa zdradliwy i często źle diagnozowany, dlatego warto reagować nawet przy pojawieniu się pierwszych objawów, które występują etapami. Warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji cery trądzikowej, o które można przeczytać w tym artykule https://acnerose.pl/czerwona-twarz-przyczyny-i-skuteczne-sposoby-na-niwelowanie-czerwonej-twarzy/

Jak poradzić sobie z trądzikiem różowatym?

W leczeniu trądziku różowatego należy zadbać o użycie odpowiednich dermokosmetyków, które powinny być ukierunkowane na skuteczną walkę z trądzikiem różowatym. Przykładem takowych są na przykład dermokosmetyki Acnerose, które doskonale łagodzą objawy schorzenia związanego z czerwoną twarzą i trądzikiem różowatym, a do tego pozwalają pozbyć się ich przyczyny. Zestaw dermokosmetyków Acnerose składa się z kremu na rano, kremu na dzień, pasty na noc oraz płynu oczyszczającego. Warto zaznaczyć, że preparaty te są oparty na kompleksowo dobranych składnikach pochodzenia naturalnego, a więc nie mamy do czynienia z kolejnym kosmetykiem z chemicznymi dodatkami. Dermokosmetyki od Acnerose, dzięki idealnie dopasowanym naturalnym składnikom, regulują odpowiednio pracę gruczołów łojowych, nawilżają i łagodzą podrażnienie oraz co najważniejsze, działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie, jednocześnie wzmacniając Nasze naczynka. Seria kosmetyków Acnerose bez wątpienia będzie strzałem w dziesiątkę przy walce z objawami czerwonej skóry twarzy oraz walki z trądzikiem różowatym.

Zapalenie płuc u dorosłych

Zapalenie płuc to bardzo groźna choroba, której lekceważenie może zakończyć się bardzo poważnymi konsekwencjami. Warto poznać jej objawy, by móc w porę zareagować i zastosować odpowiednie leczenie.

Continue reading →

Zapalenie płuc bez gorączki

Jak powszechnie wiadomo, zapalenie płuc to dość poważna choroba, której nie można zignorować, bo może to doprowadzić do poważnych powikłań. Wykrycie jej łatwiejsze jest, gdy występują typowe objawy. Co w przypadku, gdy wśród typowych objawów brak jest np. gorączki? Aby odpowiednio się leczyć, należy być świadomym możliwości obu opcji.

Continue reading →

Zachłystkowe zapalenie płuc

Zachłystkowe zapalenie płuc to bardzo niebezpieczna choroba, która może dotknąć osoby w różnym wieku. Przypadki zachorowania na tę dolegliwość zdarzają się u noworodków, dzieci oraz osób starszych. W jakich sytuacjach pojawia się zachłystkowe zapalenie płuc, jakie daje objawy oraz jak powinno wyglądać jego leczenie?

Continue reading →

Szpitalne zapalenie płuc

Zapalenie płuc ze względu na swoją etiologię (a właściwie na pochodzenie czynnika patogennego) podzielić można na pozaszpitalne, oraz szpitalne zapalenie płuc. Podział ten jest bardzo przydatny, gdyż ze względu na rodzaj zakażenia, podjęte mogą być odpowiednie działania, umożliwiające choremu pełny powrót do zdrowia.

Continue reading →

Odoskrzelowe zapalenie płuc

Przy stawianiu rozpoznania: zapalenie płuc, lekarz rzadko wdaje się w szczegóły, tłumacząc pacjentom mechanizm powstania choroby. W gruncie rzeczy żadna choroba nie jest jednorodna i posiada szereg typów, rodzajów, różni się w znaczący sposób objawami, czy czynnikami ją wywołującymi. Podobnie jest z zapaleniem płuc, które prawidłowo w medycznym żargonie dzieli się na: płatowe zapalenie płuc i odoskrzelowe zapalenie płuc.

Continue reading →

Obustronne zapalenie płuc

Zapalenie płuc to jedna z najczęstszych chorób układu oddechowego. W schorzeniu tym zmiany zapalne lokalizują się w miąższu płuca. Mogą one początkowo dotyczyć oskrzeli, a następnie przejść na płuca – jest to tzw. odoskrzelowe zapalenie płuc.

Continue reading →

Obturacyjne zapalenie płuc

Przewlekle obturacyjne zapalenie płuc (zwane także przewlekłą obturacyjną chorobą płuc) to bardzo groźna odmiana zapalenia płuc, która dotyka głównie osoby po 40. roku życia. Istnieje szereg przyczyn zapadania na to schorzenie. Continue reading →