Skuteczne usuwanie zmarszczek

Powstawanie zmarszczek jest naturalną oznaką procesu starzenia się. Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Aczkolwiek kobiety są bardziej narażone na powstawanie zmarszczek, chociażby ze względu na stosowanie makijażu i innych substancji obciążających skórę. W pewnym wieku pojawienie się zmarszczek jest nieuniknione. Oczywiście wszystko zależy od tego jaki typ skóry posiadamy, jak również o tego, w jaki sposób pielęgnowaliśmy naszą skórę. Proces starzenia się zaczyna się nasilać po osiągnięciu dwudziestego piątego roku życia, gdyż to właśnie po tym czasie poziom kolagenu w naszej skórze zaczyna się obniżać. Aczkolwiek często nawet osoby w podeszłym wieku mają tych zmarszczek rzeczywiście mało. W większym stopniu zasługą takiego wyglądu są zabiegi na zmarszczki, które w obecnych czasach są bardzo popularne. Zarówno pośród osób młodych – aby zapobiegać, a także pośród osób starszych – aby niwelować. Zarówno usuwanie zmarszczek pod oczami, jak i usuwanie zmarszczek mimicznych wymaga konsultacji z lekarzem dermatologiem, tak aby cały proces przebiegał w sposób jak najbardziej bezpieczny. Szczególnym typem zmarszczek są również zmarszczki na szyi, które pojawiają się dość szybko i są trudne do usunięcia.

Usuwanie zmarszczek

Możliwości na trwałe usunięcie zmarszczek jest naprawdę dużo, aczkolwiek wszystko zależy od naszego rodzaju skóry, jak również predyspozycji genetycznych. Do jednych z najpopularniejszych metod usuwania zmarszczek jest wypełnianie zmarszczek. Wypełnianie zmarszczek polega na wprowadzaniu pod warstwę skóry kwasu hialuronowego. W pewnym wieku kwas ten występuje w skórze naturalnie, aczkolwiek z upływem lat ilość kwasu w organizmie ulega znaczącemu obniżeniu. Poprzez to skóra traci swoją jędrność. Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać krystalicznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry powoduje, iż zmarszczki zostają wypełnione. Preparaty te są podawane bardzo cienkimi igłami, tak aby doznania bólowe były jak najmniejsze. Sam zabieg trwa około trzydziestu minut.

5 replies on “Skuteczne usuwanie zmarszczek”

 1. marlena254 pisze:

  Jaki zabieg na zmarszczki będzie najlepszy dla osoby 40 letniej? Macie już jakieś sprawdzone metody na pozbycie się zmarszczek pod oczami?

 2. osa31 pisze:

  Na zmarszczki pod oczami najlepszą opcją chyba będzie użycie kwasu hialuronowego, a na ogólne odmłodzenie skóry to raczej wykonanie mezoterapii:)

  • Olga13 pisze:

   A możesz polecić jakąś sprawdzoną klinikę medycyny estetycznej gdzie mogłabym wykonać zabieg usuwania zmarszczek?

   • osa31 pisze:

    Sama jeszcze nie miałam okazji korzystać z zabiegu usuwania zmarszczek, ale moje koleżanki bardzo sobie chwalą Clinica Cosmetologica. Z tego co wiem mają tam darmową konsultację, gdzie powinnaś uzyskać wszystkie interesujące cię informacje:). Mają duży wybór urządzeń/laserów usuwających zmarszczki

 3. Kolala pisze:

  Kremów na zmarszczki już dawno przestałam używać. Niedługo idę na wypełnianie zmarszczek botoksem. Słyszałam, że tylko ta metoda przynosi rozsądne efekty w krótkim czasie, a na tym najbardziej mi teraz zależy:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

44 − = 42