Różnice między manicure klasycznym a biologicznym

W dziedzinie urody ciągle pojawiają się nowe kosmetyki i nowe metody pielęgnacji, czasami więc trudno jest dostrzec różnice pomiędzy różnymi pojęciami. Mogłoby się wydawać, że manicure klasyczny i manicure biologiczny oznaczają dokładnie ten sam zabieg kosmetyczny, jednak w rzeczywistości można dostrzec między nimi całkiem sporo różnic. Chociaż efekty wizualne są w obu przypadkach bardzo podobne, proces ozdabiania paznokci przebiega zgoła inaczej.

Manicure – zabieg dla paznokci

Manicure klasyczny to zabieg pielęgnacyjny dłoni i paznokci, który ma sprawić, że skóra oraz płytka będą wyglądały w sposób jak najbardziej zdrowy i naturalny. Cała procedura rozpoczyna się od usunięcia poprzedniego lakieru za pomocą acetonu bądź innego zmywacza. Po usunięciu barwnika kosmetyczka wykorzystuje metalowy pilniczek i cążki, by skrócić nachodzące na płytkę skórki, a następnie poprzez piłowanie uzyskać odpowiedni kształt paznokci. W międzyczasie dłoń klientki jest moczona w wodzie z mieszanką olejku eterycznego i płynu zmiękczającego oraz odżywki. Dobrze jest także dodać do całej mikstury oliwkę, która dobrze odżywia skórę i sprawia, że paznokcie naturalne stają się mocniejsze.

Jeśli chcesz uzyskać poradę dotyczącą wyboru najlepszego zabiegu na twarz i ciało, przyjdź do salonu kosmetycznego w Gdyni. Całkowicie darmowe konsultacje specjalistów kosmetologów czekają na Ciebie!

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

Manicure biologiczny, czyli najbardziej delikatny

Manicure biologiczny wykonuje się w dosyć podobny sposób, jednak należy pamiętać, że decydując się na tę metodę, należy zrezygnować z używania jakichkolwiek metalowych narzędzi. Metalowe cążki sprawiają, że wokół paznokcia mogą tworzyć się samoistnie bolesne zadziory, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Zamiast metalowych cążek należy więc zainwestować w drewniane patyczki, dostępne w każdym sklepie. Czym natomiast zastąpić klasyczny, wykonany z metalu pilnik? To bardzo proste, można nabyć pilnik szklany. Jest on wprawdzie nieco droższy, ale z całą pewnością daje dużo lepsze efekty, ponieważ chroni paznokcie przed rozdwajaniem, a każda kobieta chce uniknąć tego przykrego problemu.

 

4 replies on “Różnice między manicure klasycznym a biologicznym”

  1. aleksandra pisze:

    Czytając ten artykuł można stwierdzić, że manicure biologiczny jest zdrowszy od klasycznego.

  2. Hella pisze:

    Jeśli jest zdrowszy, to chyba na niego się zdecyduję 🙂

  3. Gierda pisze:

    Ja wolę jednak klasyczny, przyzwyczaiłam się do niego bardzo 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

59 − = 54