Różnice między manicure klasycznym a biologicznym

W dziedzinie urody ciągle pojawiają się nowe kosmetyki i nowe metody pielęgnacji, czasami więc trudno jest dostrzec różnice pomiędzy różnymi pojęciami. Mogłoby się wydawać, że manicure klasyczny manicure biologiczny oznaczają dokładnie ten sam zabieg kosmetyczny, jednak w rzeczywistości można dostrzec między nimi całkiem sporo różnic. Chociaż efekty wizualne są w obu przypadkach bardzo podobne, proces ozdabiania paznokci przebiega zgoła inaczej.

Manicure klasyczny to zabieg pielęgnacyjny dłoni i paznokci, który ma sprawić, że skóra oraz płytka będą wyglądały w sposób jak najbardziej zdrowy i naturalny. Cała procedura rozpoczyna się od usunięcia poprzedniego lakieru za pomocą acetonu bądź innego zmywacza. Po usunięciu barwnika kosmetyczka wykorzystuje metalowy pilniczek i cążki, by skrócić nachodzące na płytkę skórki, a następnie poprzez piłowanie uzyskać odpowiedni kształt paznokci. W międzyczasie dłoń klientki jest moczona w wodzie z mieszanką olejku eterycznego i płynu zmiękczającego oraz odżywki. Dobrze jest także dodać do całej mikstury oliwkę, która dobrze odżywia skórę i sprawia, że paznokcie naturalne stają się mocniejsze.

Manicure biologiczny wykonuje się w dosyć podobny sposób, jednak należy pamiętać, że decydując się na tę metodę, należy zrezygnować z używania jakichkolwiek metalowych narzędzi. Metalowe cążki sprawiają, że wokół paznokcia mogą tworzyć się samoistnie bolesne zadziory, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Zamiast metalowych cążek należy więc zainwestować w drewniane patyczki, dostępne w każdym sklepie. Czym natomiast zastąpić klasyczny, wykonany z metalu pilnik? To bardzo proste, można nabyć pilnik szklany. Jest on wprawdzie nieco droższy, ale z całą pewnością daje dużo lepsze efekty, ponieważ chroni paznokcie przed rozdwajaniem, a każda kobieta chce uniknąć tego przykrego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *