Jak pozbyć się cellulitu na brzuchu?

Brzuch to jedno z miejsc najbardziej narażonych na pojawienie się cellulitu. Obok piersi, ud czy pośladków stanowi często zmorę kobiet, u których tak zwana pomarańczowa skórka rozwija się i odbiera poczucie pewności siebie. Istnieje jednak szereg dostępnych narzędzi walki, dzięki którym ciało nie tylko likwiduje cellulit, ale też zapobiega nowemu.

CELLULIT NA BRZUCHU – SPOSOBY WALKI

Najważniejszą i najskuteczniejszą metodą walki z cellulitem jest zdrowy styl życia, prawidłowa dieta, aktywność fizyczna, wykonywanie masaży, odpowiednie nawodnienie organizmu i pielęgnacja antycellulitowa. Dzięki temu ciało skutecznie pozbywa się gromadzenia zbędnej tkanki tłuszczowej, jednocześnie utrzymując właściwą gospodarkę hormonalną.

POSTAW NA RUCH I ZDROWĄ DIETĘ!

przysiadyRegularne treningi, sport, czy nawet półgodzinne spacery, ale wykonywane systematycznie (np. 2 razy w tygodniu) mogą przynieść zamierzone efekty i sprawić, że cellulit przestanie być problemem. Dobrymi rozwiązaniami są też picie niegazowej wody mineralnej i spożywanie produktów bogatych w błonnik pokarmowy i antyoksydantny.  Błonnik dostępny jest we wszystkich świeżych owocach i warzywach, mąkach, kaszach, makaronach i pieczywie pełnoziarnistym. Antyoksydanty nazywane inaczej przeciwutleniaczami to z kolei domena niektórych owoców i warzyw: pomidorów, truskawek, jabłek, marchwii, szpinaku, ale także ziół i przypraw: rozmaryn, oregano, tymianek, szałwia i inne. Zadbanie o jakość żywienia i ruch ciała zredukuje tkankę tłuszczową, usunie toksyny i pomoże w walce o piękny i gładki efekt.

DOMOWE MASAŻE

Pomocne w walce z cellulitem okazują się też masaże. Cellulit na brzuchu może zmniejszyć swoją widoczność dzięki regularnym masażom wprowadzanym raz dziennie np. podczas kąpieli czy prysznica. Jak wykonywać taki masaż? Warto postawić na szybkie, koliste ruchy, stosując naprzemiennie wodę ciepłą i zimną – taki domowy zabieg jest łatwy do wykonania i znacząco poprawia wygląd brzucha.

PIELĘGNACJA

Cellulit na brzuchu występuje również u szczupłych kobiet, dlatego warto zadbać też o kwestie pielęgnacji i kosmetyki antycellulitowe. Szczególnie pomocne mogą okazać się kremy na cellulit, zwłaszcza te, w których składzie nie znajdziemy żadnych substancji chemicznych. Naturalna baza sprzyja skórze i wnika wgłąb nie dostarczając organizmowi niepotrzebnych składników, alergizujących i szkodzących zdrowiu. Taki skład ma np. krem antycellulitowy Vialise. W swoim składzie nie posiada silikonów, PEGów ani żadnych sztucznych barwników, a naturalna kompozycja złożona między innymi z różnych ekstraktów (np. ekstrat z bluszczu, ekstrat z kasztanowca, ekstrat z ruszczyka kolczastego) nawilża, odżywia i ujędrnia skórę, tym samym zwalczając cellulit na brzuchu.

Sprawdź również – Balsam na cellulit – Co zawiera skuteczne serum?

CELLULIT NA BRZUCHU – PROBLEM HOMORNÓW

Cellulit na brzuchu nie zniknie, jeżeli nie uwzględni się wszelkich możliwych przyczyn jego obecności. Pojawia się często poprzez nadmierną produkcję kortyzolu w organizmie – hormonu wydzielanego przez korę nadnerczy i nazywanego często hormonem stresu. Stres jest jedną z pułapek współczesnego życia, dlatego warto zwalczyć go, w celu uniknięcia dodatkowych schorzeń ze strony zarówno organizmu jak i skóry. Stres wpływa niekorzystnie na wiele aspektów życia, a nadmiar kortyzolu i w konsekwencji cellulit na brzuchu, jest jednym z przykładów niedobroczynnego działania stresu. Silne emocje, lęki i zdenerwowanie z pewnością szkodzą pięknemu wyglądowi, dlatego w walce z cellulitem na brzuchu trzeba również pamiętać o wysypianiu się, odpoczywaniu i relaksie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

78 − = 77