Metoda HIFU – bezinwazyjny lifting twarzy i ciała

Wiele kobiet szuka odpowiedzi na pytanie – jak zapobiegać utracie jędrności skóry? Można próbować kilku sposobów. Część kobiet decyduje się na używanie kremów ujędrniających. Niektóre zaczynają stosować masaże poprawiające jakość skóry. Często spotykanym sposobem na zapobieganie pojawieniu się wiotkiej skóry jest dieta oraz maseczki na twarz i szyję.

Co jeśli wszystkie te sposoby mogą być zastąpione jednym bezbolesnym zabiegiem? Dodatkowo wystarczy skorzystać z niego raz na dwa lata by znacznie spowolnić proces tracenia elastyczności skóry.

Zastanawiasz się pewnie teraz, jak to jest możliwe.

Odpowiedź jest bardzo prosta i zawiera się w jednym słowie, a mianowicie – ultradźwięki. Ta znana od lat w medycynie metoda cieszy się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem kosmetologii. Zauważono, że dzięki skierowaniu fali ultradźwiękowej na tkankę skórną, dochodzi do zwiększonego wytwarzania w niej włókien kolagenowych. Znacznie poprawia to właściwości skóry, co przekłada się na jej jędrność i gładkość.

Najbardziej skutecznym zabiegiem, wykorzystującym ultradźwięki jest Ultraformer III HIFU. Ten bezinwazyjny zabieg wykorzystuje technologię High Intensity Focused Ultrasound. Polega ona na wysyłaniu na określoną głębokość tkanek zogniskowanej fali ultradźwiękowej, które ma za zadanie tworzyć niewyczuwalne mikrouszkodzenia. Te natomiast silnie pobudzają m.in. skórę do produkcji kolagenu.

Efekty zabiegu Ultraformer III, czyli lifting twarzy bez skalpela

Jak zostało wspomniane we wstępie, zabieg ten świetnie nadaje się do spowolnienia starzenia się skóry oraz przynosi bardzo dobre rezultaty wszędzie tam, gdzie konieczne jest ujędrnienie tkanki skórnej.

Bezinwazyjny lifting metodą HIFU na twarz

Bardzo dużym plusem zabiegu jest to, że stosując jedynie pojedynczy zabieg raz na dwa lata zauważalnie można poprawić jędrność skóry. Dla przykładu, stosując ten bezinwazyjny lifting twarzy można osiągnąć takie efekty jak:

  • ujędrnienie twarzy;
  • uniesienie brwi;
  • redukcja zmarszczek m.in. na czole, wokół oczy i szyi;
  • uwidocznienie linii żuchwy;
  • redukcja podwójnego podbródka;
  • konturowanie twarzy;
  • poprawienie kolorytu na skórze twarzy;

Największe efekty, widoczne są po 2-3 miesięcy od wykonania zabiegu i utrzymują się one spokojnie przez okres dwóch lat.

Sam zabieg trwa od 30 minut do 120 minut – w zależności od okolicy ciała. Nie wymaga on wcześniejszego przygotowania oraz nie powoduje żadnych powikłań. Wyjątkiem jest zaczerwienieni i lekka tkliwość skóry zaraz po wyjściu z gabinetu. Efekt ten jednak nigdy nie utrzymuje się dłużej niż kilka godzin i ustępuje na drugi dzień.

Czy bezinwazyjny lifting ciała może być wykonywany na dowolną okolicę?

Jedynym ograniczeniem w stosowaniu zabiegu Ultraformer III jest:

  • nowotwór,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • zmiany skórne w miejscu wykonania zabiegu.

Usuwanie drugiego podbródka metodą HIFU

Poza wymienionymi przypadkami zabieg może być wykonywany  na każdą okolicę ciała. Jednym ze wskazań jest usuwanie efektu wiotkiej skóry, po zgubieniu kilku kilogramów masy ciała. W tym przypadku ultradźwięki pomogły już niejednej kobiecie, co znacznie poprawiło ich komfort życia.

Bardzo często Ultraformer III jest wykorzystywany, by zapobiegać wystąpieniu u pacjentek efektu luźnej skóry na tylne powierzchni ramion. Ten bardzo często występujący defekt kosmetyczny może być bardzo skutecznie leczony za pomocą ultradźwięków.

 

Ultraformer III wykorzystujący technologię HIFU, dzięki szerokiemu zastosowaniu świetnie sprawdza się nie tylko jako lifting twarzy, ale również może być z powodzeniem stosowany jako działanie profilaktyczne w celu opóźnienia starzenia się skóry i utraceniu przez nią elastyczności.

 

Dowiedz się więcej o zabiegu: http://studiowizazueffect.pl/zabiegi/odmlodz-swoja-skore-przy-uzyciu-hifu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + = 14